Зміст
Ви можете годувати дитину грудним молоком або дитячою сумішшю з пляшечки. Незалежно від вмісту або причини вибору годування з пляшечки, є деякі аспекти, які необхідно враховувати при виборі пляшки для вашої дитини. Нижче перерахувані характеристики, на які рекомендуємо звертати увагу при виборі дитячої пляшечки:
Вибирайте пляшечку з антиколіковою функцією
Пляшечки з антиколіковою функцією оснащені клапаном або іншою вентиляційною системою, яка забезпечує плавний потік молока та зменшує заковтування повітря під час годування.
Коліки – це коли дитина багато плаче без жодної причини. Всі новонароджені іноді плачуть, але якщо ваша дитина плаче понад 3 години на день, 3 дні на тиждень протягом як мінімум 1 тижня, то у неї можуть бути коліки. Це дуже поширене явище і стосується приблизно 1 з 5 дітей. Лікарі не знають, що викликає коліки. Деякі припускають, що це пов’язано з проблемами травлення або чутливістю до чогось у дитячій суміші/грудному молоці. Порада щодо зменшення колік – допомогти дитині заковтувати менше повітря під час годування. Під час годування з пляшечки можна вибрати пляшечку з антиколіковою функцією.
Вибирайте пляшечку з круглою соскою
Якщо ви хочете поєднувати грудне вигодовування та годування з пляшечки, краще використовувати круглу соску. Виберіть круглу соску, яка за формою та розміром імітує м’який сосок матері. Це необхідно для запобігання плутанині з «сосками», якщо ви одночасно годуєте грудьми і догодовуєте з пляшечки.
Виберіть пляшку із сосками з різною швидкістю потоку
Швидкість потоку залежить від розміру отвору (отворів) у сосці, що впливає на те, як швидко молоко потрапляє до рота вашої дитини. Для новонароджених рекомендується використовувати повільний потік – для уповільнення годування з пляшечки, щоб краще імітувати грудне вигодовування, краще контролювати споживання молока та не допускати переїдання у немовлят. Зазвичай швидкість потоку змінюється з часом у міру зростання дитини, і чим старшою стає дитина, тим більше вона віддає перевагу більшій швидкості потоку.
Вибирайте скляну пляшку
Дослідження, опубліковане в журналі Nature Food*, показало,що пластикові дитячі пляшечки можуть піддавати немовлят впливу тисяч (навіть мільйонів) частинок мікропластику на день. Скло, навпаки, стійке до хімічного та кислотного розкладання, тому вам не потрібно турбуватися про попадання в молоко шкідливих хімічних речовин або мікропластику.
Вибирайте пляшку з боросилікатного скла. Цей тип скла стійкий до температури та теплового удару, довговічний, стійкий до ударного навантаження та багато іншого. Пляшки з боросилікатного скла витримують заморожування, розморожування в киплячій воді, нагрівання в мікрохвильовій печі та миття в посудомийній машині.
*Вивільнення мікропластику внаслідок деградації поліпропіленових пляшечок для годування під час приготування дитячої суміші (2020)