Зміст
Якщо ви хочете годувати дитину з пляшечки сумішшю або власним зцідженим грудним молоком, ці поради для вас.
Що таке стимульоване годування з пляшечки?
Стимульоване годування з пляшечки – це метод, спрямований на повільне годування, щоб максимально точно імітувати грудне вигодовування. Цей метод уповільнює потік молока і змушує дитину докладати більше зусиль, щоб отримати молоко (як при грудному вигодовуванні), і водночас дозволяє дитині робити перерви, що знижує ризик перегодовування, яке може призвести до дискомфорту під час годування дитини груддю.
Коли діти смокчуть груди, вони легко регулюють кількість з’їденого. Годування з пляшечки в темпі, імітує природний ритм грудного вигодовування, коли дитина смокче і ковтає під час припливу, а потім ненадовго відпочиває між припливами.
Спеціалісти зазначають, що деяких дітей, які звикли пити з пляшечки, дратує низька швидкість виділення молока з грудей. На початку грудного вигодовування малюку доступно лише трохи молока. Більшість молока приходить після 30-60 секунд сосання. Тільки тоді малюк отримує велику кількість молока. На відміну від пляшечки, де молоко тектиме стабільно відразу
Покроковий посібник із стимульованого годування з пляшечки:
- Тримайте дитину у напіввертикальному положенні, підтримуючи голову. Важливо, щоб дитині було зручно дихати і ковтати.
- Завжди майте добрий зоровий контакт з дитиною і м’яко розмовляйте з нею під час годування з пляшечки. Це допомагає побудувати близькі та люблячі стосунки з дитиною та допомагає їй чи йому почуватися в безпеці.
- Торкніться губ дитини соскою від пляшечки, щоб відкрити їй рот. Коли дитина відкриває рот, пляшечка розміщується так, щоб соска торкалася м’якого піднебіння, від чого дитина починає смоктати.
- Тримайте пляшечку горизонтально, щоб соска пляшечки була наповнена молоком. Це робиться для того, щоб дитина не заковтувала надто багато повітря.
- Через 20-30 секунд після годування пляшечка нахиляється вниз, щоб зупинити потік молока (створюється така ж картина, як і при грудному вигодовуванні).
- Через кілька секунд нахиліть пляшечку вгору, щоб молоко знову потрапило в соску.
- Продовжуйте цей метод «вперед-стоп» доти, доки дитина не подасть сигналу про те, що вона сита.
Переваги ритмічного годування з пляшечки:
Темпове годування допомагає дитині прислухатися до своїх природних почуттів голоду та ситості, замість того, щоб спонукати дитину пити певну кількість мілілітрів лише тому, що пляшечка ще не порожня.
Якщо у вашої дитини проблеми з травленням під час годування з пляшечки, стимульоване годування з пляшечки допомагає їй смоктати менше та частіше, що робить травлення більш комфортним.
Немовлята не плутаються в різних методах годування, але вони можуть віддати перевагу пляшечці. Це пов’язано з тим, що дитині набагато легше пити з пляшечки, ніж із грудей. Годування з пляшечки в темпі краще імітує природну швидкість грудного вигодовування і допоможе вам легше перемикатися між ними.
Якщо у вас є питання про те, як найкраще давати пляшечку дитині, яка перебуває на грудному вигодовуванні, прочитайте статтю в нашому блозі «Поради щодо годування з пляшечки дитини на грудному вигодовуванні» тут.